KONST / Litografier / Färglitografi 15936299
nr 1593 6299
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
"Blåbärsfest". Signerad, numrerad Pt, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 51x57 cm, yttermått inklusive ram: 73x79 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:27:47
29/1 19:10:11
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås